День пам’яті жертв голодоморів. Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!

День пам’яті жертв голодоморів. Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!

День пам’яті жертв голодоморів у 2023 році припадає на 25 листопада.
Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Закликаємо також людей по всьому світу засвітити вогник у домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти Українського народу. Сьогодні його спадкоємець – рашистський режим прагне знову вчинити на українській землі геноцид.
Та сьогодні весь цивілізований світ допомагає Україні, а ми, українці, маємо власну державу, Збройні сили, згуртовані та всі разом працюємо на перемогу. І завдяки цьому успішно протистоїмо путінському геноциду. Пам’ятаючи про злочини комуністичного тоталітарного режиму, сьогодні ми всі сили спрямовуємо на підтримку наших захисників.
В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932– 1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Станом на жовтень 2023 року визнали Голодомор 1932–1933 в Україні актом геноциду парламенти 28 держав.
Відтак вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».
У коледжі проведено виховні заходи викладачами історії Ольгою ПІГНАСТІЙ та Тетяною ВОЙНОВСЬКОЮ за тематикою «Голодомор…Збережи правду. Збережи пам'ять» та «Минуле стукає в наші серця». На заходах презентували історичні факти про події 1932 - 1933 років, свідчення очевидців, фотоматеріали пам'яті жертв Голодомору.
Долучіться в цей день 25 листопада 2023 року о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «СВІЧКА ПАМ'ЯТІ», яка повинна нагадати всім українцям як важко було пережити жертвам Голодоморів голодні і холодні зимові ночі 1933 року.
Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
Символізм полягає у тому, що 16 година четвертої (переважно останньої) суботи листопада - це Вечір Останнього Дня Осені. Після йде тільки Ніч і Зима.

23.11.2023

Новини