Декада української мови і літератури " Мова -це душа народу, а народ без мови -не народ" (Володимир СОСЮРА)
З нагоди Дня української писемності та мови в нашому коледжі триває декада української мови і літератури під гаслом «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ» (Володимир СОСЮРА).
Головна мета декади – піднесення престижу української мови серед студентів коледжу, об’єднання навколо рідної культури для розвитку та процвітання нашої держави, руху в напрямку Європейської інтеграції; виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення мовної освіти в Україні.
Протягом декади у бібліотеці коледжу оформлено виставки книг, газетно- журнальних публікацій «О мово вкраїнська! Хто любить її, той любить мою Україну» (В.Сосюра), книжкові вернісажі науково-популярної, публіцистичної літератури («Пам’яті Преподобного Нестора Літописця», «Література рідного краю», «Шевченко – основоположник нової української літературної мови», «Мова калинова»).
Стало доброю традицією проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора Літописця за участю правнука Володимира СОСЮРИ – Олексія СОСЮРИ та українського письменника і журналіста Павла КУЩА.
На зустрічі правнук Володимира СОСЮРИ Олексій СОСЮРА та письменник і журналіст Павло КУЩ розповіли про шлях розвитку української мови. Про великих володарів українського слова, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, котрий треба примножувати і оберігати, читали поезію Володимира СОСЮРИ:
«Мій край клекоче у пожарі, Чи ж можу буть байдужим я?..», «Бийте ворога скрізь, хай в крові своїй чорній потоне!», «Потворам тьми» чи «Де вся земля, неначе рана…» Ці поетичні рядки та окремі назви творів класика української літератури Володимира СОСЮРИ написано в найважчі роки Другої світової. Вони дуже актуальні нині, коли палахкотить у пожежі підлої гібридної війни потерпає вся Україна. Пророчими є поетичні рядки, які прадід написав 1941 року:
Тебе ми знімемо з хреста,
І ти воскреснеш, Україно,
Моя ти страднице свята!
Студенти та викладачі циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Галина ПІДЛІПСЬКА та Наталія ПОТАПЕНКО емоційно декламували поезію Т. Шевченка, В. Сосюри, Д. Павличка, М. Рильського, Л. Олеся, В. Бичко, Д. Білоуса та інших майстрів поетичного слова.
Також студенти та співробітники коледжу традиційно долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Авторкою тексту «Магія голосу» цьогоріч стала письменниця Оксана Забужко, а читав поет, нині військовий Павло Вишебаба.
Українська мова — не просто засіб спілкування, але й символ нашої історії, культури та незалежності. Мова — це код нашої ідентичності. Вивчаймо та шануймо рідне слово, з гордістю збагачуйте знання рідної мови та поширюйте любов до неї! «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». (В. Сосюра).
Успіху, добробуту й процвітання усім, для кого українська мова не просто засіб спілкування, а основа основ та захист національних інтересів!
Щиро вдячні всім, хто долучається сьогодні до культурних ініціатив, бажаємо подальших успіхів, натхнення під мирним українським небом!
Наше слово – наша зброя!