Зустріч з очевидцем Чорнобильської катастрофи Володимиром Шовкошитним (випускник технікуму 1975 рік)

Зустріч з очевидцем Чорнобильської катастрофи Володимиром Шовкошитним  (випускник технікуму 1975 рік)

У коледжі відбулась зустріч звипускником коледжу, неординарним чоловіком - українським поетом, істориком, прозаїком, публіцистом, громадським та державним діячем Володимиром Федоровичем Шовкошитним.
Володимир Шовкошитний один з тих українців, що завжди були на вістрі історії України, творили її історію заради майбутнього нації та народу. Його життя сповнене надзвичайних подій, що співпадають по значенню з основними віхами в житті України: керівник групи ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, організатор і учасник перепоховання борців за волю України Василя Стуса, Олекси Тихого, Юрія Литвина, народний депутат України першого скликання. Він - співавтор Декларації про Суверенітет України, Акту проголошення незалежності України та Конституції України.
Зустріч була надзвичайно цікавою завдяки потужному емоційному заряду, яким підживлював аудиторію пан Володимир читаючи свою художньо-документальну повість "Я бачив" та добірку поезій про чорнобильську катастрофу "Чорний лелека" самовидця Чорнобильської аварії й активного ліквідатора її наслідків, поєднати воєдино літературу пам'яті й літературу факту. У творі поєднані спогади очевидців найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, учасників ліквідації її наслідків, простежені долі літературних героїв, проаналізовані техногенні, економічні, соціальні й медичні наслідки наймасштабнішого рукотворного лиха, показані перспективи повернення забруднених територій в народногосподарський обіг. Під час дискусії надано відповіді на головні питання, що постали після Чорнобиля, про духовний зв'язок героїв Чорнобиля, майданівців та учасників АТО. Адже всі роки після Чорнобиля автор був в епіцентрі Українського життя.

01.05.2024

Новини