Вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні

Вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні

У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії у коледжі проходять заходи різного спрямування.
15 лютого 2024 року напередодні вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні учасником Революції Гідності Наталією КЛИМЕНКО, директором музею Історичного центру міста Києва, заслуженим працівником культури, членом спілки письменників України проведено лекцію «Хронологія трагічних подій Революції Гідності».
Політичні та суспільні зміни, які відбулися в Україні з 30 листопада 2013 до 20 лютого 2014 року. Поштовхом до початку протестів громадян України стали протиправні дії правоохоронців проти мирної акції студентів та громадських активістів, яка розпочалася 21 листопада 2013 – як спротив проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою відмовою від цього курсу.
Чи не найголовнішою з усіх причин, що спричинила масові протести, стали надмірна концентрація влади в руках Віктора Януковича і його «сім’ї», та небажання народу України миритись із перетворенням країни не лише “де-факто”, але й “де-юре” на одну з колоній росії.
Революція Гідності об’єднала людей, які повстали проти насилля, несправедливості, порушення демократичних цінностей та прав людини. Серед них є такі, хто загинув у буремні дні революції – “Герої Небесної Сотні”.
“Небесна сотня” – таку символічну назву отримала загибель 107 активістів Євромайдану, вбитих з 22 січня по 20 лютого 2014 року.
Одна із найбільш трагічних сторінок “Революція Гідності” сталися в Києві 18-20 лютого 2014 року. У ці дня події розгорталися стрімко та непердбачувано: від мирної ходи – до масових розстрілів, від мирних домовленостей – до нищівного пожару у Будинку профспілок на Майдані та зупинки руху метро.
Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Загинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.
Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна Сотня стала прикладом самопожертви в ім’я вищих ідеалів, одним із яких була гідність.
Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права, за нову якість справедливої Української держави, за європейський вибір.
Викладачі коледжу Галина ПІДЛІПСЬКА, Ольга ПІГНАСТІЙ та Наталія ПОТАПЕНКО провели години пам’яті та тематичні бесіди із студентами «Герої не вмирають», «Шануймо подвиг Героїв Майдану».

Фахівці бібліотеки організували книжкову виставку «Небесна сотня. Герої нашого часу». Класні керівники коледжу проводять уроки мужності «Небесна сотня. Вони загинули за Україну», «Шануймо подвиг Героїв Майдану».

Трагічні дні і ночі 18-20 лютого 2014 року змінили історію нашої держави і сьогодні продовжують змінювати українське суспільство.

Небесна Сотня вже стала частиною історії сучасної України, яка вплелася в життя сьогоднішнього молодого покоління. Саме їм продовжувати розвивати вільну, незалежну, квітучу, справедливу державу і передавати власним дітям історію, свідками якої вони були.

   Герої не вмирають!


15.02.2024

Новини