День боротьби зі СНІДом-01 грудня

День боротьби зі СНІДом-01 грудня

1 грудня світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Уперше день боротьби зі СНІДом був проголошений у 1988 році за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної асамблеї ООН. Міжнародним символом боротьби зі СНІДом є "червона стрічка". Цю емблему створив у 1991 році американський художник Франк Мур, який помер від СНІДу у 2002 році у 48-річному віці. Нині символ використовують ВООЗ, агентства ООН та безліч благодійних фондів, щоб привернути увагу суспільства до проблем людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України щодня в нашій країні реєструють близько трьох десятків випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та до десяти – на СНІД. Станом на 1 липня 2023 під медичним наглядом перебувало 158 308 людей з вірусом імунодефіциту.
Щороку Всесвітній день боротьби зі СНІДом проводиться під різними гаслами, що відображають наявні проблеми, пов’язані із захворюванням. Цього року в Україні гаслом Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є: «Війна і ВІЛ — виклики часу. Давайте перемагати разом».
Не залишається в стороні й спільнота Фахового коледжу геологорозвідувальних технологій КНУ імені Тараса Шевченка. Викладачем циклової комісії екології Іриною МІЦНЕЙ для студентів коледжу проведено просвітницький захід (онлайн): «СНІД та ВІЛ- усе, що потрібно знати». Головна мета заходу – звернути увагу молодого покоління на проблеми соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу, підвищити обізнаність студентів про ВІЛ-інфекцію/СНІД.

01.12.2023

Новини