АЗОВСТАЛЬ: НОВІ СЕНСИ

АЗОВСТАЛЬ: НОВІ СЕНСИ

Студенти коледжу під керівництвом заступника директора з виховної роботи Тетяною ВОЙНОВСЬКОЮ відвідали виставку «АЗОВСТАЛЬ: НОВІ СЕНСИ»,  яка проходить в Національному музеї історії України, про один із найпотужніших символів героїзму та незламності російсько-української війни.

Найважливішим на виставці є набуті за час широкомасштабної агресії рф в Україну нові сенси - «АЗОВСТАЛЬ» як твердиня незламного українського духу й героїзму. Нові сенси промовляють через історії захисників і захисниць «АЗОВСТАЛІ». Їхні слова, речі та спогади рідних, представлені на виставці, нагадують, що це не абстрактні герої на п’єдесталах, як за радянських часів, а чиїсь сини й доньки, і кожен із них має особисту історію.
Але у 2022 році ці сенси змінилися. Тепер це місце асоціюється з героями, історії яких показано. Оскільки радянські сенси відійшли в минуле, історична частина експозиції притлумлена — вона на задньому плані, вона неактуальна.
«Більше року ми живемо в страшному сні. Від 24 лютого і до сьогодні — другий рік як один день. День болю від втрат. День хвилювання за своїх рідних. А потім — страшні звістки, які ми отримували в лютому, березні, квітні, травні… На цих світлинах — 183 життя. 183 нездійснених мрії. Це — мотивовані хлопці та дівчата, які поклали свої життя, щоб жили ми. Мета нашого, мого подальшого життя — вшановувати їхню пам’ять. Ми маємо нести пам’ять про цих героїчних людей, які в житті були звичайними хлопцями й дівчатами, звичайними чоловіками й жінками. В екстра умовах вони показали себе справжніми героями. Їхньою кров’ю написаний ЛІТОПИС МАРІУПОЛЯ, УКРАЇНИ, АЗОВСТАЛІ», — сказала Голова організації родин загиблих захисників України «СЕРЦЕ НАЗОВНІ» Віра Литвиненко, мама загиблого бійця «Азову» Владислава Литвиненка на відкритті виставки.

20.11.2023

Новини