Міжнародний день георозмаїття -6 жовтня

Міжнародний день георозмаїття -6 жовтня
Міжнародний день георозмаїття - 6 жовтня 2023.

Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила 6 жовтня Міжнародним днем георозмаїття, визначивши важливість геонаук у вирішенні основних проблем, які стоять сьогодні перед людством.

Незважаючи на безліч послуг, які надає георозмаїття, мало хто знає, наскільки сильно ми від нього залежимо. Тому необхідно сприяти кращому розумінню динамічних процесів на Землі, щоб громадяни могли ухвалювати обґрунтовані політичні рішення, які сприятимуть формуванню більш стійкого суспільства.

У коледжі викладачами геологічних дисциплін традиційно у першій декаді жовтня проводяться інформаційні заходи  про важливість геонаук у популяризації та захисту геологічного різномаїтття.  

Міжнародний день георізноманіття – це нагода згадати цю життєво важливу та часто недооцінену частину природи, яка є такою важливою в нашому повсякденному житті, від будівельних матеріалів, які ми використовуємо для наших будинків, до повсякденних речей, таких як батареї та  смартфон.

Міжнародний день георізноманіття також є шансом переорієнтувати наші зусилля на те, щоб кожен на цій планеті, яку ми називаємо домом, мав справедливий доступ до переваг, які приносить георізноманіття. 

Це означає надання громадськості доступу до місць, де вони можуть дізнатися про геологічну історію та різноманітність нашої планети, а також забезпечення можливостей для формальної освіти, досліджень і кар’єри в геонауках для всіх. 

У цей Міжнародний день ЮНЕСКО закликає міжнародну спільноту активізувати потенціал геологічних наук – і подивитися на знайомі ландшафти новими очима.


06.10.2023

Новини