День Соборності України

День Соборності України
Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси.
Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

 До Дня Соборності України 20 січня 2023 року викладачами циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Ольгою Пігнастій та Наталією Потапенко проведено онлайн-захід «На захисті Соборності: українська боротьба сто років тому і нині».
 Студенти групи Е-41 підготували малюнки та взяли участь у флешмобі «Україна: соборна, вільна, сильна» та «Єднаймося, українці, – в єдності сила!»
20.01.2023

Новини