День української писемності та мови- 2022

День української писемності та мови- 2022
9 листопада за традицією відзначають найкращі здобутки просвітителів і мовознавців у сфері мови та культури України, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.
На відзначення цього свята 08.11.2022 зусиллями голови циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Галиною Підліпською та  викладачами циклової комісії Наталією Потапенко та Ольгою Пігнастій  було проведено низку заходів зі студентами.
Зокрема, студенти взяли участь у мовознавчому квесті «Споконвіку було слово», в інтерактивній грі «Мовні жарти», переглянули документальний фільм «Що таке українська мова?»
Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.
Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає. Носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.
Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.
Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!
Вчімо українську та шануймо її!
08.11.2022

Новини