День Української Державності -28 липня

День  Української Державності  -28 липня

Українці  28 липня 2022 року вперше відзначають День Української Державності: попри шостий місяць повномасштабної війни та восьмий рік війни на Донбасі, адже "українців не зламати". Українці ніколи не віддадуть своєї незалежності. І не зламаються зсередини, як це бувало не раз. Не цього разу.

«Сьогодні День хрещення України-Русі, День святого рівноапостольного князя Володимира, чиїм ім'ям був наречений наш Університет 188 років тому.
 А сам Університет сьогодні святкує свою річницю з дня відкриття. Сьогодні за Указом Президента проголошено і День Української Державності.
І, дійсно, це символічно, що ми сьогодні відзначаємо День Університету, бо ж впродовж всіх 188 років своєї історії Університет, тоді Святого Володимира, нині Університет Тараса Шевченка, був пов'язаний з українською державністю. Починаючи від імені й особистої ролі генія і пророка Тараса Шевченка, сотні, тисячі університетських представників виборювали і виборюють сьогодні на фронті свободу, незалежність, соборність, самостійність нашої держави.
Ось ця символічна дата – у наших серцях, адже Університет – це і є держава. Неможлива Україна без КНУ імені Тараса Шевченка: і через особистий внесок сотень тисяч наших випускників, і через те, що Університет є осердям Києва та України, він символізує Українську Державу», – сказав ректор Шевченкового університету Володимир БУГРОВ.

Нагадаємо, в основі концепції Дня Державності України покладена ідея утвердження зв’язку українців крізь віки та покоління. Цьогоріч його відзначатимуть вперше.
Візувальна символіка створена для того, щоб викликати відчуття єдності, адже у всіх нас, як українців, один символ – тризуб. Окрім цього, завдяки даній кампанії ми знищуємо міф про те, що Україна – молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичів, а саме від знаку Володимира Великого, а це є прямим свідченням нашої тисячолітньої історії.
Патерн створюється завдяки поєднанню різних тризубів з наших чотирьох категорій і кольорових квадратів. Креатори використали нейтральні кольори:
тілесниймалиновий (як на козацьких хорогвах); жовтий (як скотч і у військових); синій з українського прапора.
Кожен з тризубів у патерні має своє значення. Вони є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності. 28.07.2022

Новини