День вишиванки в коледжі

День вишиванки в коледжі

Щороку, коледжева громада бере участь у різних заходах до Дня вишиванки. Цього року  зберегаємо  цю красиву традицію  флешмобу в онлайн форматі!  

Голова циклової комісії гуманітарних та природничих дисциплін Підліпська Галина Богданівна підтримала славну традицію святкувати у коледжі День вишиванки. Разом зі студентами та колегами долучилась до флешмобу  "Узори вишиванок по областям України",  щоб віддати шану вишиванці як «генетичному коду нації», презентувати свою приналежність до Українського народу, його багатовікової історії, його сьогодення та майбутнього, піднести дух віри у сильну, успішну, процвітаючу Україну. Для кожного учасника флешмобу вишиванка – це Україна, це рідне місто чи село, це батьківська хата, це родина, це рідна земля…

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання.

Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України ще до нашої ери.
У Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг, про що є згадки тогочасних мандрівників та істориків. Український народ крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг традиції вишивання одягу. 

Кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками. Вони відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками.

19.05.2022

Новини