Поновлення освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання з 4 квітня 2022 року.

Поновлення освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання з 4 квітня 2022 року.
Це стало головним питанням онлайн-наради керівництва університету з очільниками всіх структурних підрозділів КНУ, що відбулася 17 березня 2022 року.

Ректор Володимир Бугров зазначив: «Третій тиждень триває війна. Знаємо, що мир неможливий без перемоги. І відновлення освітнього процесу, навіть у онлайн-режимі, є пріоритетним завданням Університету, адже якісна вища освіта вкрай необхідна для подальшої розбудови оновленої незалежної України». При цьому адміністрація Університету, факультетів та навчально-наукових інститутів докладуть усіх зусиль для того, щоб завершити цей навчальний рік вчасно — до 30 червня 2022 року.

Ректор закликав деканів та директорів структурних підрозділів уже сьогодні розпочати підготовку до поновлення освітнього процесу. Зокрема, керівники мають дізнатися у всіх викладачів про можливість працювати віддалено, а також налагодити зв’язок зі студентами й поінформувати їх про відновлення навчання з 4 квітня.

Згідно з рекомендаціями МОН (Лист № 1/3463-22 від 15.03.2022 року), керівництву закладів освіти дозволено переведення викладачів на дистанційну роботу, адже специфіка їхньої діяльності передбачає можливість працювати віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. Також під час дистанційної роботи працівники самостійно визначають своє робоче місце, несуть відповідальність за створення безпечних і нешкідливих умов праці на обраному робочому місці. До того ж, законодавство не встановлює жодних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи, в тому числі за межами України.

Проректор Андрій Гожик наголосив, що керівникам структурних підрозділів варто забезпечити заміни для тих викладачів, які офіційно оформили академічну мобільність та стажування в іноземних університетах та наукових інституціях. А для навчально-педагогічних працівників, які перебувають за кордоном, але не оформили академічної мобільності, діють умови, передбачені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Керівники самостійно повинні визначити, до якої категорії їх віднести для виплати заробітної плати. «Ми маємо зробити все залежне від нас, щоб студенти могли навчатися», – зауважив проректор. Він додав, що цього року інститути та факультети мають право рішеннями своїх вчених рад визначати порядок захисту дипломних робіт та проведення підсумкової атестації студентів. Також планується внесення деяких змін до Положення про організацію освітнього процесу. В окремих випадках, якщо студенти не можуть продовжити навчання, було рекомендовано оформити для них академічну відпустку.

Андрій Гожик уже вкотре нагадав про необхідність продовження акредитаційного процесу, адже від цього залежатиме отримання дипломів випускниками.

На завершення наради ректор Володимир Бугров подякував усім співробітникам за належне функціонування усіх структурних підрозділів і наголосив, що пишається КНУ імені Тараса Шевченка, який демонструє українській освітянській спільноті, на якому рівні потрібно працювати навіть в умовах воєнного стану.
17.03.2022

Новини