День Українського козацтва. 14.10.2021

День Українського козацтва. 14.10.2021
Сьогодні 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, а віднедавна ще й – День захисника України.
Розпочнем із Дня Захисника України  - це наймолодше свято яке було затверджене 14 жовтня 2019 року, цей день є офіційним вихідним.
Друге не менш важливе свято – День українського козацтва, це свято співпадає зі святом Присвятої Богородиці, бо козаки вважали Богоматір своєю захисницею та покровителькою. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Від самого початку козаками були виключно вільні люди. На Запорізькій Січі головними принципами були свобода і рівність – усі мали рівні права та обов’язки. Козак в українській культурі – був завжди воїном, який служить своїй Батьківщині, боронить віру, гідність та звичаї всього українського народу.
І ще одне із головних осінніх церковних свят Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, яке святкувалося і святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим. В цей день багато віруючих відправляється до церкви на богослужіння.
За переказами у 910 році в Константинополі столицю тримали в облозі, вороги були готові у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, вона почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом, захищаючи їх від ворогів. Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей.
Вітаємо всіх зі святом мужності і патріотизму, святом історії і добра - Днем Захисника України. Це свято не лише чоловіків, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це - свято України. Нехай Ваш дім буде наповнений світлом і любов'ю, а робота приносить лише задоволення!
14.10.2021

Новини